Shperndaje kete njoftim

   

Njoftime Rss

 

Kthehu te resultatet

Shitet libër me aforizma "Mod...

Postuar nga Mod ne 24/01/19

Informacion i pergjithshem

Qyteti/Fshati : Tiranë

Detajet e njoftimit

Në librin MODUS VIVENDI (350 faqe)do të gjeni aforizma të thëna nga njerëz të cilët kanë tonin në zhvillimet shoqërore botërore. Antikonformizmi si mënyrë të menduari dhe vepruari është një nga karakteristikat e mendimtarëve të mëdhenj. Individualizmi që i karakterizon është më tepër fryt i kundërshtimit të tyre ndaj formalizimit të shoqërisë, unifikimit të mendimit të përgjithshëm dhe mospajtimit me modelet e vendosura nga shumica të cilat shihen nga ata si burim të këqijash dhe problemesh në botë. Ky individualizëm shpirtlirë rebel tenton ti çlirojë ta nga të gjitha shenjat e dëshirave dhe karakteristikave themelore sociale duke u hapur shtigje të reja mendimit njerëzor.
Ky libër është munduar të ofrojë një frymë të tillë lirie mendimi në tërësinë shqiptare me anë të aforizmave të njerëzve të shquar në zhvillimet sociale botërore.
Shpresoj lexuesit të mbesin të kënaqur me rezultatin e punës disa vjecare të autorit.

Një ndjenjë humori që përshkon shprehjen e mendimit e bën librin më tërheqës. Për më shumë drejtohuni tek faqja:
http://www.facebook.com/pages/MODUS-VIVENDI-AFORIZMA/170892982968900

Kontakto njoftuesin

Mod
Telefononi :

Ndrysho njoftimin

Statistika te'njoftimit

Numri i shikimeve : 218
Vizita e fundit : 18/02 Ora 22:49
Nr i njoftimit : 13575
Dergoja nje shoku :   
 
Per te lejuar nje shikimin te mire te faqes tonë, ju lutemi pranoni përdorimin e Cookies. OK